Výstavy a podujatia

Aktuálne výstavy

Spoznajte vozidlá s príbehom!
Cestujte v čase s Volkswagen Slovakia

Historická cesta modelovými radmi VW, zachytáva postupný rozvoj Volkswagen Slovakia od začiatku 90. rokov 20. storočia.
Termín: do 31. marca 2018


Chcete zažiť virtuálnu realitu ?

Prehliadku montážnej haly Volkswagen na vlastné oči?
Ak prídete počas víkendu do STM - Múzea dopravy v Bratislave, medzi 12:00 a 16:00, Vám ju pracovníci VW predvedú, ako bonus k vstupenke do múzea. K tomu môžete vidieť legendárne i unikátne modely VW na jednom mieste, na výstave Cestujte v čase s Volkswagen Slovakia.
Ukážka

 

Autom na výlet, alebo iné radosti 60-tych rokov

Výstava nás prenesie do doby, v ktorej sa túžba vlastniť osobný automobil stáva pre obyčajných občanov a rodiny čoraz reálnejšou. Na akých autách sa vtedy vozili? Kam smerovala cesta motorizovaných rodín v sobotu, alebo v nedeľu? Pozrieme sa na niekoľko obľúbených miest, kde mohli v 60-tych rokoch bratislavskí výletníci na kolesách zavítať.
Výstava pripravená s podporou ministra dopravy a výstavby Slovenskej republiky.
Pozvánka na výstavu
Termín: od 23. novembra 2017 do 30. júna 2018


József Galamb, Henry Ford A Ford Model T

Ford Model T bol najznámejším automobilom magnáta Henryho Forda. Navrhol ho maďarský inžinier József Galamb. Pod jeho vedením prešla v roku 1913 továreň na pásovú výrobu, vďaka čomu sa Ford Model T stal prvým „ľudovým automobilom“ na svete. Vyrábali ho v rokoch 1908-1927 v USA, Nemecku, v Brazílii a Argentíne. Vyrobilo sa z neho vyše 15 milónov kusov. Výstava pripravená v spolupráci s Balassiho inštitútom- Maďarským inštitútom v Bratislave, s Múzeom Attilu Józsefa v Makó a Športovým klubom auto-moto veteránov v Makó.
Termín: od 28. februára 2018 do 5. mája 2018Oznam

od 22.6.2012 do odvolania bude z dôvodov rekonštrukcie odstavený historický vozeň Klubu železničných modelárov Bratislava s modelovým koľajiskom mimo areál Múzea dopravy.
Za pochopenie ďakujeme, členovia KŽM Bratislava.